Бечора Шавкат Мирзиё: Қаҳрамон Акмал ярим йил ҳам ишламасдан Бош вазир ўринбосари лавозимидан озод қилинди. Ўзбеклар нима қилади?
Шавкат Мирзиё АҚШга ташрифи пайтида ўзининг Ўзбекистонни тубдан ўзгартириш ҳақидаги лофларига ҳеч ким ишонмаётганинг кўргандан кейин, кадрлар алмаштиришни яна ҳам кўпайтирса керак. Қани энди у президентнинг асосий вазифаси – мамлакатнинг фундаментал муаммолари билан шуғулланиш эканлигини тезроқ тушуниб етиб, Ўзбекистонда фундамента сисёсий ва иқтисодий ислоҳотлар бошласа. Бошламаяптими, демак, ўзбек халқи бунақа президентларни тезда янгилаб туриш билан шуғулланиши керак.
Расмда - ёш боладек президентнинг танбеҳларини эшитаётган Қаҳрамон Акмал. Бошини кўтармасдан Шавкат Мирзиёнинг ҳар бир сўзини гўёки ёзиб олаётган давлат хизматчиларига қаранг.
Эй, ўзбеклар тушунинг, Ўзбекистонимиз ҳали қам қашшшоқ Зиндон. Бу зиндонни шу каби хизматчилар бошқарар экан, зиндондан чиқолмаймиз, келажагимиз бўлмайди. Буни тезроқ тушуниб етиш ва майдонларга чиқиб, Шавкат Мирзиёдан ёки истеъфога кетишни ёки “Бирлик” Партияси ва унинг жарчиси “Ҳаракат” Хабар Агентлиги айтаётган фундаментал СИЁСИЙ ва ИҚТИСОДИЙ ислоҳотларни бошлашни талаб қилиш керак.